HaberlerİranOrtadoğu

İran’a saldırmak düzeltilemeyecek hatadır

Tümgeneral Salehi, düşmanın her girişiminin bir hata, ama yanlış olmadığını vurgulayarak, ” yanlış düzeltilebilir, ancak İran’a saldırmak düzeltilemeyecek bir hata olur ” dedi.

İran Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Ataullah Salehi, 8 yıllık mukaddes savunmanın İslami nizamın geleceği üzerine bıraktığı etkilere değinerek, ” insanlar, halklar ve topluluklar, karakterlerini geçmişte yaptıkları üzerine kurup, kendilerini dünyaya öyle tanıtıyorlar. Bizim 8 yıllık mukaddes savunma dönemimizde, düşmanın İslami nizamın gücü hakkında gördükleri, halkın kendisinin inandıklarından daha fazlaydı ” şeklinde konuştu.

Tümgeneral Salehi ayrıca, ” Düşman bugün tüm askeri gücüyle bize yaklaşmış durumunda, kendi tabirleriyle açıkça meydanda!! Dört yıldır yanıbaşımızda duruyor… Tüm komşularımızın topraklarında, yani ister Afganistan ve Irak gibi doğrudan işgal ettiği ülkeler olsun, ister iradesiz bir şekilde adeta düşmanına nezaket gereği eğilme çarpıklığı sergileyen diğer ülkelerde sahip olduğu askeri üslerinde olsun,düşman artık ümitsizce çırpınışlar içinde…” ifadesini kullandı.

Ordu Genel Komutanı Salehi konuşmasının devamında, ” Bunlar, askeri bir irade dışında biçimlenmiş olan siyasi bir tehdit değil. Her şartta uygulanabilecek bir tehdittir. Fakat bugün düşmanı sakındıran şey, İslam inkılâbının karakter ve pratikteki başarıları, ayrıca, askeri gücümüz ve sahip olduğumuz ulusal destektir. İşte bunlar bu birkaç yılda düşmana, hata yaptıkları takdirde, bunun son hataları olacağı mesajını vermektedir ” diye vurgulamada bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.