HaberlerİranOrtadoğu

İran’a saldırmaya kalkan saldırganlara topraklarımız cehennem olur

İran Hatem-ul Enbiya-s- Hava Savunma Karargâhı Komutanı İran’ı askeri saldırıyla tehdit edenlere hitaben “Böyle bir yanlışlık yaparsanız boy gösterebileceğiniz bir alan bırakmayız size” dedi.

Hatem-ul Enbiya-s- Hava Savunma Karargâhı Komutanı Tuğgeneral Ferzad İsmaili dün, ülkenin kuzeydoğusundaki Hava Savunma Karargâhında Sammen-ül Hucec-s- askeri tatbikatının gerçekleştirildiği alana yaptığı ziyaretinde konuşurken, İran’a yönelik askeri saldırı tehditleriyle ilgili sorulan bir soru üzerine “İran’ı tehdit etmeye kalkanlara mesajımız şu: İran sizin arz-ı endam edebileceğiniz alan değildir. Bir yanlışlık yaparak saldırmaya kalkarsanız, hiçbir yerde boy gösterebileceğiniz güvenli bir alan bırakmayız size” dedi.

Tuğgeneral İsmaili düşmana yönelik uyarısına ayrıca şöyle ilave etti: “İran’a kim saldırmaya kalkarsa bu ülke o saldırganlara Cehennem olur.”

Hatem-ul Enbiya-s- Hava Savunma Karargâhı Komutanı Tuğgeneral İsmaili daha sonra Sammen-ül Hucec-s- tatbikatının ülkemizin kuzey ve kuzeydoğu bölgelerinde başarıyla düzenlendiğine değinerek “Bu tatbikat kendi türünde benzersiz sayılıyordu” vurgulamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.