HaberlerİranOrtadoğu

İran’da 10.Cumhurbaşkanlığı seçimleri yarın yapılacak

12 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için artık saatler sayılmaya başlandı. Cumhurbaşkanlığı yarışında bulunan adaylar, ülkenin muhtelif bölgelerine giderek seçmenlerle buluşuyor ve seçmenlerden oy istiyorlar.

Cumhurbaşkanı adayı ve fiili cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad İran’ın güney şehirlerinden Ahvaz’da halka hitaben yaptığı konuşmasında ekonomik programlarını savunarak, gençlerin projelerine destek amacıyla gençlere kredi verilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı adaylarından Mir Hüseyin Musevi de önceki gün televizyon programında seçmenlere seslenerek, “İran’ın Azeri, Türkmen, Lor, Arap bütün etnik kavimlerle birlikte büyük bir aile olduğunu, İran kimliği ile büyük bir vahdet oluşturduğunu” söyledi.

İran halkının birlik ve vahdetinin, ülkenin büyük bir sermayesi olduğunu belirten Mir Hüseyin Musevi , halkın birlikteliği, vahdeti ülkenin kalkınması ve ilerlemesinde önemli bir unsur olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı adaylarından Muhsin Rızai de ülkenin orta bölgelerinden Şiraz’da halkı hitaben yaptığı konuşmasında ülkede var olan enflasyonun giderilmesi gerektiğini ve ekonomik kalkınmanın sağlanması için süratle çalışmalar yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.