HaberlerİranOrtadoğu

İran’da 2. Uluslararası Kimya Sanayi ve Laboratuvar Makineleri Fuarı açıldı

2. Uluslararası Kimya Sanayi ve Laboratuvar Makineleri Fuarı, 9 ülke şirketleri ve 85 yerli şirketin katılımıyla Tahran’ın Uluslararası Şehr-i Aftab Fuarlar Merkezi’nde faaliyete başladı.

85 yerli şirketin yanı sıra ABD, Almanya, İngiltere, Hindistan, Çin, İtalya, Singapur, Macaristan ve Fransa’dan onlarca şirketin katıldığı fuarda şirketler, son ürünlerini sergiledi.

Fuarın organizatörü Mesud Mostofi yaptığı açıklamada, İran kimya sanayinin ülkede yatırım yapılan sektörler arasında üçüncü sırada yer aldığına dikkat çekti.

Kimya sanayinin İran sanayi sektörünün %10’lük payına sahip oldğuna işaret eden Mostofi, İran’ın yılda 2 milyar dolar civarında kimya ürünü ithal ettiğini açıkladı.

Laboratuvar makineleri açısından ülkenin gelişmiş bir ağ barındırdığını dile getiren fuar organizatörü Mostofi, 2. Uluslararası Kimya Sanayi ve Laboratuvar Makineleri Fuarı’nın İran’ın kimya sanayinin daha çok tanınmasına katkı sağlayacağının altını çizdi.

İran yerli ürünlerinin benzeri yabancı ürünlere tercih edilmesinin yerli üretimin yabancı maldan daha kaliteli olması durumunda mümkün olacağını belirten Mostofi, Ar-Ge faaliyetlerinin arttırılması gerektiğini söyledi.

5 Aralık’ta Tahran’ın Uluslararası Şehr-i Aftab Fuarlar Merkezi’nde 2. Uluslararası Kimya Sanayi ve Laboratuvar Makineleri Fuarı, 8 Aralık tarihine kadar faaliyete devam edecek.

Başa dön tuşu
Kapalı