HaberlerİranOrtadoğu

İran’da 4 ayda 120 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

İran İçişleri Bakanı Muhammed Neccar, bu yılın ilk 4 ayında ülkede 120 tonluk uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Mustafa Muhammed Neccar dün Mazenderan eyaleti merkezi Sari’de uyuşturucu maddeyle mücadele ve uyuşturucu bağımlılarının korunup tedavi görmeleriyle ilgili bir merkezin açılışı için yapılan törenin kulisinde muhabirlerle konuşurken “Uyuşturucu Maddeyle Mücadele Merkezi halen, uyuşturucu maddelere bağlanmanın önlenmesi ve uyuşturucu bağımlılarının da tedavi görmeleri için çok kapsamlı bir programı izlemekte” dedi.

Muhammed Neccar daha sonra, sanayi türü uyuşturucu maddelerin tehlike oranlarının çok yüksek olduğunu belirterek “Eskiden bu tür uyuşturucu maddeler başka ülkelere de transfer ediliyordu. Ancak yeni yasanın düzeltilmesi ve bunun üzerine güvenlik güçlerinin aldıkları tedbirler üzerine bu tür maddelerin giriş ve çıkışları sıfıra indi” ifadesini kullandı.

Açıklamalarının devamında, ülkemizin Afganistan’la komşu olmasının uyuşturucu madde tehlikesinin burnu dibinde olmak gibi bir sorun yarattığını hatırlatan İçişleri Bakanı Neccar ayrıca, sınır yollarının kapatılması ve sınır kapalarının gerekli araçlarla donatılması konusunda uygun tedbirler alındığını ve bir hayli uyuşturucu madde keşfiyatı olduğunu belirterek “Bu yılın ilk 4 ayında yurt çapında 120 tonu aşkın uyuşturucu madde güvenlik güçlerce ele geçirildi” diye ilave etti.

Neccar ayrıca “Dünyada yapılan uyuşturucu madde keşfiyatının %30’u İran’da gerçekleşiyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.