HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

İran’da ABD şirketlerinin yatırımı olumlu karşılanıyor

İslami İran ve Amerika Ticaret Odaları Halkla İlişkiler müdürü Muhsin Farş Neşani, Amerikalı şirketlerin İran’da yatırımlarını olumlu karşıladıklarını bildirdi.

Amerikan CBS News internet sitesine demeç veren Farş Neşani, ”Amerikan şirketleri, nüfusunun yüzde 42’si genç olan 80 milyonluk İran piyasası karşısında ilgisiz kalmamalılar” dedi.

Farş Neşani, İran’ın iktisadi alanda çok önemli fırsatları oluşturmakta olduğunu belirterek; İran ve ABD ticaret odalarının Mart 2014’de oluşturulduğunu ve asıl hedefinin de Amerikan şirketlerinin İran’da faaliyetlerine yardımcı olmak olduğunu bildirdi.

İslami İran ve Amerika Ticaret Odaları Halkla İlişkiler müdürü Muhsin Farş Neşani, Amerikan şirketlerinin İran piyasasına güvenmeleri gerektiğini belirtirken, İran piyasasının Amerika başta olmak üzere bütün yabancı şirketler açısından önemli bir piyasa olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi İran ve 5+1 grubu arasında nükleer konuda müzakerelerin olumlu bir şekilde sonuçlanmasının ardından Avrupa’dan İran’a iktisadi heyetlerin ziyaretlerinde önemli bir artış yaşanmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.