HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran’da Bereket aşısının ikinci üretim hattı hizmete başladı

İran’daki Şifa İlaç fabrikasının genel müdürü Hasan Celili, Bereket korona aşısının ikinci üretim hattının hizmete girdiğini belirterek, ”Önümüzdeki günlerde, Bereket aşı üretiminin ikinci aşaması resmi olarak açılacak.” dedi.

Hasan Celili, bugüne kadar yaklaşık 10 milyon aşınını üretildiğini ve bundan 5 milyon 200 bin kadarının gerekli kontrollerinin yapılmasının ardından İran sağlık bakanlığına teslim edildiğini bildirdi.

İran Şifa İlaç Fabrikası genel müdürü, bu aşamalardan geçtikten sonra kalan aşıların kademeli olarak halka açık aşı merkezlerinde genel enjeksiyon için Sağlık Bakanlığı’na teslim edileceğini belirtti.

Celili, ayrıca  şunları söyledi: ”Fabrikanın ikinci sanayi etabında geçen hafta başlayan Bereket aşısının üretim süreci önümüzdeki günlerde bu hattın ilk üretim sevkiyatı Bereket İlaç Grubu bilim adamları tarafından elde edilecek ve ikinci fazı resmi olarak teslim edilecek.” dedi. 

Celili, Yeni hattın altı ila sekiz milyon doz korona aşısı üretme kapasitesine sahip olduğunu ve ülkenin aşılama kapasitesine iyi bir kapasite katacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.