Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İran’da Gadir-i Hum bayramında tutuklulardan bazıları serbest bırakılacak

İran İslam Cumhuriyeti istihbarat bakanı, mübarek Gadiri Hum bayramı münasebetiyle tutuklulardan diğer bazılarının daha serbest bırakılacaklarını bildirdi.

Dün medya mensuplarının sorularını cevaplandıran İran İslam Cumhuriyeti istihbarat bakanı Mahmut Alevi, son günlerde siyasi tutuklulardan bazılarının serbest bırakıldıklarına temasla mübarek Gadiri Hum bayramı dolayısıyla tutuklulardan bir bir grubun daha serbest bırakılacağını bildirdi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in mahkumları affetmesi olayının ilk kez olmadığını ve daha önce de bir çok mahkumu affettiğini belirten İran İslam Cumhuriyeti istihbarat bakanı, başta Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney olmak üzere nizamın tüm erkanının bu gibi durumun devam etmesinden yana olduklarını söyledi.

Alevi tüm tutukluların serbest bırakılmasının İslam Cumhuriyeti nizamının doğal bir arzusu olduğunu ve genelde nizamın hiç kimsenin cezaevinde olmasından yana olmadığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.