AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

İran’da milyonlar Mısır ve Tunus halkına destek oldu

İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, İran halkının İslam inkılabının zafer yıldönümü olan 11 Şubat Cuma günü yapılan inkılabı yürüyüşlerinde Mısır halkına destek verdiğini söyledi.

İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, İran halkının bugün Cuma yaptığı inkılab yürüyüşlerinde Mısır ve Tunus halkına destek verdiğini dile getirdi.

İnkılab yürüyüşlerine katılımın, İran halkının inkılabı ve İslami görevi olduğunu belirten İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, İran halkının her yıl bu muazzam yürüyüşlere büyük bir coşku ve heyecanla katılarak, düşmanlara sert yanıt verdiğini ifade etti.

İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu başkanı Burucerdi, İslam inkılabının zafer yıldönümü yürüyüşlerinin İslam cumhuriyetinin, dünya sultacı güçlerine karşı bir gösteri olduğunu dile getirdi.

Alaeddin Burucerdi, İslam inkılabının kazanımlarına işaretle de, İslam inkılabının Tunus ve Mısır halkına örnek oluşturduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.