HaberlerİranOrtadoğu

İran’da “Muhammed Resulullah (s.a.v)” tatbikatı yarın başlayacak

İran Ordusu Koordinasyon Yardımcısı, yarın ülkenin güney, güneydoğusu, Mekran kıyıları ve Umman Denizi’nde “Muhammed Resulullah” tatbikatının iki gün süreliğine yapılacağını bildirdi.

Mehr Haber Ajansının bildirdiğine göre İran Ordusu Koordinasyon Yardımcısı Tuğamiral Habibullah Seyyari, yarın ülkenin güney, güneydoğusu, Mekran kıyıları ve Umman Denizi’nde “Muhammed Resulullah (s.a.v)” tatbikatının iki gün süreliğine yapılacağını bildirdi.

Tuğamiral Habibullah Seyyari konuşmalarına şunları da ekledi: Bu tatbikatın amacı, ordu mensuplarının yeteneğini arttırma, deneyimli üyelerin tecrübelerini gençlere aktarma, öğretilen taktiklerle ateş kabiliyetinin ölçülmesi, farklı birlikler arasında koordinasyon oluşturma ve ortak tatbikat için yeterli seviyeye yerleşmektir.

İran Ordusu Koordinasyon Yardımcısı açıklamalarının bir diğer kısmında ise şöyle dedi: Bu tatbikat, Mekran kıyılarının tüm alanları ile Umman Denizi’nde gerçekleşirken İran Ordusu’nun Deniz Kuvvetleri, Kara ve Hava Kuvvetleri ile Hava Sahasını Koruma Karargahı’nın katılımıyla gerçekleşecek.

Tuğamiral Seyyari “Muhammed Resulullah (s.a.v)” tatbikatının İran Ordusu’nun sahip olduğu savaş kabiliyetinin arttığını gün ışığına çıkarıp bölgesel ülkelere barış ve dostluk mesajı verdiğini belirterek, “İran İslam Cumhuriyeti olarak, kontrolümüz altında olan kara sular ve hatta daha ötesinin güvenliğini eksiksiz bir şekilde temin edip bölgede kalıcı bir istikrar sağlamaya yönelik tüm imkanlara sahibiz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.