HaberlerİranOrtadoğu

İran’da Ramazan’da Düşünce Ziyafetleri programları yapılacak

Rehber İmam Ali Hamaney Üniversite Temsilcilik Organı Kültür İşleri Yardımcısı, üniversitelerde Ramazan ayına hazırlık olarak “Düşünce Ziyafetleri” diye bir projenin hazırlandığını ve İnkılap sonrası ilk defa bu büyüklükte bir projenin söz konusu edildiğini söyledi.

Rehber İmam Ali Hamaney Üniversite Temsilcilik Organı Kültür İşleri Yardımcısı Hüccetülislam Kureyşi, Eyalet Organ Büroları yetkilileri arasında yaptığı konuşmada “Düşünce Ziyafetleri” adlı kültürel ve eğitim amaçlı projeden söz ederken “Bu proje Allah’ın izniyle, önümüzdeki mübarek Ramazan ayının başından itibaren 100.000 öğrencinin katılımıyla 3 hafta boyunca ülkenin her tarafında düzenlenecek” dedi.

Hüccetülislam Kureyşi daha sonra bu projenin öğrenciler tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandığını belirterek “İslam İnkılabının başından bu yana ilk defa bu genişlikte öğrenci kampları kuruluyor” ifadesini kullandı.

Hüccetülislam Kureyşi ayrıca, “Düşünce Ziyafetleri” projesi için kayıtların başladığını da belirterek, bu proje kapsamında öğrencilerin kişiliklerini güçlendirmeleri ve kendi özlerini tanımaları yolunda kültürel-eğitimsel programlar hazırlandığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.