AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İran’da Slovakyalı 7 kişi gözaltına alındı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü “İran’da Slovakyalı 7 kişinin gözaltına alınmaları, seçimler öncesiyle ilgili bir hadise ve konuya dair dosyalar tamamlanma aşamasında” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Seyyid Abbas Irakçi, Slovakyalı 7 kişinin İran’da şüpheli tavırlarda bulunmaları ve yanlarında normal olmayan araçlar bulundurdukları nedeniyle gözaltına alındıklarına dair duyurulan haberi doğrulayarak “Bu 7 kişi turist vizesi ve Glider uçağıyla eğlenme amaçlı uçuşlar yapma niyetiyle ülkemize giriş yaptı, fakat ülke yasalarına aykırı davranmaları nedeniyle ilgili yetkililer tarafından gözaltına alındı” dedi.

Açıklamalarının devamında bu olayın İran 11. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesiyle ilgili olduğunu belirten Irakçi ayrıca “Konuyla ilgili dosyalar halen tamamlanma aşamasında ve yakında yargıdaki ilgili yetkililere gönderilecek” ifadesini kullandı.

Dışişleri bakanlığı Sözcüsü Irakçi daha sonra “Slovakya Hükümeti bu kişilerin gözaltına alındıklarından haberdar ve bu ülkenin Tahran Büyükelçisi de gelişmeleri takip ediyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.