HaberlerİranOrtadoğu

İran’da Terörist Hücreler Çökertildi

İran güvenlik güçleri son günlerde halk itirazlarını kargaşaya dönüştürmekte ciddi rolü olan devrim karşıtı ve terörist unsurlardan bazılarını tespit edip, yakaladılar.

İran İstihbarat Bakanlığı sitesinde yer alan bir bilgiye göre, güvenlik güçleri, istihbari gözlemler ve halktan gelen ihbarlardan yararlanmak suretiyle, bazı kargaşacıları, katiller, insanları darbeden ve kesici ve ateşli silahlar güvenlik görevlilerine saldıran ve kamu malına zara verip, hırsızlık yapan ve kamu düzenini bozan bazı kişileri tespit edip, yakaladığını duyurdu.

Haberin devamında, İran güvenlik güçlerinin batı sınırlardan ülkeye terör eylemleri amacıyla sızan bir terör çetesini Serdeşt bölgesinde tespit ederek, çökerttiğini ve teröristlerin silah ve mühimmatına el koyduğu ifade edildi.

Avrupa’da konuşlu devrim karşıtı gruplardan biriyle bağlantılı olup, patlayıcı maddeler yapan hücre evinin çökertilip, 3 kişinin de yakalandığını, ayrıca İze ilçesindeki kargaşaları yönlendiren hücre üyelerinin gözaltına alındığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.