HaberlerİranOrtadoğu

İran’da yurtdışındaki fitnecilerle bağlantılı önemli bir aracı gözaltına alındı

İranlı bir bilir yetkili, yurtiçi ve yurtdışındaki fitneciler arasında önemli bir bağlantı köprüsü niteliğinde olan bir kişinin yakalandığını söyledi.

Güvenlik yetkililerinden bir bilir kişi konuşurken “Yurtiçi ve yurtdışındaki fitneciler arasında çok önemli bir bağlantı köprüsü olarak faaliyet gösteren bir şahıs dün gözaltına alındı” dedi.

Bu yetkili bu konuda ayrıca “Söz konusu şahıs yurtdışında birkaç ay boyunca gizlice izlendikten sonra, kendisinin İran’a dönmesi için başvurulan taktikler nihayet sonuç verdi ve bu kişi yurda döndü” şeklinde konuştu.

Söz konusu yetkili daha sonra şöyle konuştu: “O yurda döndükten sonra 40 günden fazla bir süre uzaktan takip altına alındı ve böylece bu şahsın yurtdışından kendilerine mesaj getirdiği yerli fitnecilerden de önemli bir kısmı tespit edildi. Operasyonun son aşaması olarak da bu kişi tekrar yurtdışına çıkmak isterken gözaltına alındı.”

Bu yetkili açıklamalarının sonunda, güvenlik sakıncası konusu ortadan kalktığı takdirde bu meseleyle ilgili önemli daha fazla ayrıntı verileceğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (18) içerik yüklenmiştir.