HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran’daki son olaylara Batı’nın verdiği destek tarih boyunca eşi benzeri görülmemiştir

İran cumhurbaşkanı yardımcısı Muhammed Muhbir, ”İran’daki son olaylara Batı’nın verdiği destek tarih boyunca eşi benzeri görülmemiştir.” dedi.

Muhammed Muhbir, Pazartesi günü, İran meclisinde Huzistan ve Mazenderan eyaletlerinin temsilcileri ile yaptığı toplantıda, İran’ın bazı şehirlerinde son zamanlarda meydana gelen isyan ve huzursuzluklara ve düşmanların İran’ın güvenliğine darbe indirmek için yoğun çabalarına atıfta bulunarak şöyle dedi:Batı’nın İran’daki son olaylara verdiği destek, tarih boyunca görülmemiştir.

Muhbir, Huzistan eyaletinin farklı sektörlerdeki çok sayıda ve kapsamlı kapasitesine işaret ederek şunları söyledi: “Hükümetin özellikle tarım sektöründe istihdam oluşturma planı, bu eyalette istihdam yaratma kapasitesini artırabilir.”

Muhbir, denize dayalı ekonomiyi  ülkenin avantajlarından biri olarak niteleyerek, İran’ın 2 bin 700 km kıyı şeridine ve 400 km okyanusa erişimi olduğuna dikkat çekti.

Muhbir, Mazenderan vilayetinin temsilcileriyle yapılan görüşmede de, bu vilayette denize dayalı ekonomiye, tarıma ve turizme dikkat edilmesinin önemli olduğunu belirterek, bunların geliştirilmesi için detaylı ve tutarlı bir planın dahil edilmesi gerektiğini söyledi. 

Başa dön tuşu
Bugün 11 Haziran 2023 (5) içerik yüklenmiştir.