HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan 60 ülkeye kök hücre ürünleri ihraç ediliyor

İran cumhurbaşkanının bilim ve teknoloji işleri yardımcısı Sorena Settari, İran’ın kök hücre ürünlerinin 60 ülkeye ihraç edildiğini söyledi.

İSNA’nın bildirdiğine göre, Sorena Settari, Tahran’da Şerif Yeni Teknoloji Durağı’nın açılış merasiminde yaptığı konuşmada, yeni teknolojilerle ilgili olarak Tahran’da önemli potansiyellerin olduğunu belirterek, üniversiteler ile gençlerin bu alanda son derece yetenekli olduklarını söyledi.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, Şerif Yeni Teknoloji Durağı gibi Tahran’da bir çok fabrikada yeni teknolojilerle ilgili merkezlerin açıldığını belirterek, yakın zamanda Tahran’da bu gibi fabrika ve merkezlerin daha fazla açılmasını ümit etti.

Sorena Settari, kök hücre biliminin gelir elde etmek ve insan gücü istihdamının kalkındırılması gerektiğini belirterek, bu alanda özel sektöre büyük görev düştüğünü söyledi.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, İran kök hücre bilim şirketlerinin yıllık ihracatlarının 400 milyon doları aştığını belirterek, bu rakamın 1 yıl içinde iki katına çıkmasını ümit etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.