İslami Davet

İran’dan Adil el-Cubeyr’e Tepki

27 Şubat 2017 18:16

Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, kendisine yöneltilen ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı’yla görüştüğünü ileri süren bir soruya, “yalanlıyorum” diye yanıt verdi.

Şemhani, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr’in İran’da terör saldırısı düzenlenmediğiyle ilgili boş iddialarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: Suudiler ve destekledikleri teröristler ancak doğup büyüdükleri bölgelerde terör eylemi gerçekleştirebilir.

Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, İran’ın terör yetiştirme konusuna tamamen yabancı olduğunu anlatarak, “Ayrıca biz tedbirli güvenlik sistemimizin yanısıra bu tür olaylar karşısında her zaman hazırlıklı olan bir millete sahibiz” ifadesini kullandı.

Bölgedeki ülkelerde etkili olan teröristlerin aynı yerde okuyup yaşadıkları ve belli amaçlara hizmet etmek amacıyla terör eylemi gerçekleştirdiklerinin altını çizen Şemhani, “Bu ülkelerin duyarlı bir halk ve düzenl bir güvenlik sisteminden yoksun olmaları İran’la aralarındaki farkı ortaya çıkarıyor” diye konuştu.

İran’dan Adil el-Cubeyr’e Tepki Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık