HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan Avusturya saldırısıyla ilgili önemli açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, kimliği belirsiz bir kişinin İran’ın Avusturya Büyükelçisi’nin bulunduğu mekana saldırı düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, kimliği belirsiz bir kişinin İran’ın Avusturya Büyükelçisi’nin bulunduğu mekana saldırı düzenlemesiyle ilgili, “Ulaştığımız bilgilere göre, saldırgan 26 yaşalarında Avusturya vatandaşı birisiyken bulunduğu girişimle ilgili henüz detaylı bilgiler elimizde yok. Biz Viyana ile Tahran’da Avusturya hükümetine bağlı güvenlik güçleriyle sürekli irtibat halinde olarak dün geceden beri başlatılan soruşturmanın derhal sonuca ulaşıp bu konuda daha ince bir rapor elde edilmesini ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

İran’ın Viyana Büyükelçisi’yle irtibata geçtiğini de açıklayan Kasımi, Bu saldırı sonucu Büyükelçimizin ikamet ettiği mekanda herhangi bir hasar meydana gelmez iken koruma amacıyla mekanda bulunan bir asker yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır” ifadelerinde bulundu.

Saldırganın yabancı birisi ancak Avusturya vatandaşı olduğu yönündeki iddiaları da değerlendiren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü şöyle dedi: Avusturya hükümetinden bir an önce bu olaya ilişkin gerekenleri yerine getirerek ülkemize ait diplomatik alanların korunması konusunu da daha yoğun şekilde dikkate almasını talep ettik.

Başa dön tuşu
Kapalı