HaberlerIrakİranOrtadoğu

İran’dan Bağdat patlamalarına kınama

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mehmanperest, Irak’ın başkenti Bağdat’ta meydana gelen ve en az 127 kişinin hayatını yitirdiği patlamayı şiddetle kınadı.

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mehmanperset önceki gün başkent Bağdat’ta, 5 ayrı terör saldırısında 127 kişinin hayatını yitirdiği ve bazılarının durumunun ağır olduğu en az 440 kişinin de yaralandığı olayları şiddetle kınadıklarını bildirdi. İran halkı ve hükümetinin, Irak halkı ve hükümetinin acılarını paylaştığını ve bu hain saldırıda hayatını yitirenlerin ailelerinin acılarını paylaştığını belirten İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mehmanperest, Irak’ta halka dayalı sistemin yerleşmesi sürecinde önemli bir adım olan, seçimler öncesi bu tür eylemlerin, Müslüman Irak halkının birliğine yönelik düşmanlığın boyutunu göstermektedir” dedi.

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mehmanperest, İslami İran’ın, Irak hükümetinin, ülkede barış ve huzurun yerleşmesi yönündeki adımlarına destek verdiğini hatırlatarak, “hain saldırılarda yaralıların tedavisi için İran İslam cumhuriyetinin insani yardımlara hazır olduğunu” söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.