HaberlerDünyaİranOrtadoğuVenezuela

İran’dan Batı medyasının İran-Venezuela ilişkilerine yönelik yıkıcı söylentilerine tepki

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının Ekonomik Diplomasi işlerden sorumlu Yardımcısı, Batı medyasının İran ile Venezuela arasındaki ilişkilere yönelik yıkıcı iddia ve söylentileri yalanladı.

Mehdi Seferi, IRNA ile yaptığı görüşmede şunları söyledi:

“Venezuela’da onarılan bazı rafinerilerin bir süre sonra nedense hizmet dışı kaldığı iddia ediliyor oysa bu alana ilişkin işbirlikleri planlar çerçevesinde takip edilirken, bugüne kadar hiçbir rafineri işletme aşamasına gelip devre dışı bırakılmadı.”

Seferi sözlerine şunları ekledi:

“Son yıllarda Tahran-Karakas ticari ilişkilerinin önemli ölçüde büyümesinin ardından, Batı’daki medya çizgisi ve bazı takipçileri, Tahran-Karakas ilişkileri hakkında şantaj yapmaya ve yanlış ve yanıltıcı haberler yayınlamaya ve Venezuela ile ticari ilişkiler hakkında yanlış bilgiler yayınlamaya başladı. “

İran Dışişleri Bakanlığı Ekonomik Diplomasi Yardımcısı şunları vurguladı:

“İran ve Venezüella baskıcı yaptırımlar altında ve iki ülke arasındaki ilişkilere karşı çıkanların ve yaptırımlardan çıkar sağlayanların çaresiz çabalarına karşı iki ülkenin tam bir uyanıklık içinde hareket etmesi gerektiği aşikar. Buna göre işbirliklerinin detaylarını yayınlayarak hedeflerine doğru ilerlemeleri mümkün değil.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (16) içerik yüklenmiştir.