HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan Batı’ya İnsan hakları eleştirisi

İran Milli Güvenlik Komisyonu Vekili Firuzabadi, insan hakları için yapılacak olan müzarekelerin Batı’nın iki yüzlü politikalarıyla yürümeyeceğini söyledi.

İran Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Vekili Dehkani Firuzabadi, eğer insan hakları için Batı ile müzakere edilecekse ve Batı da kendi ikili politikalarını bize yüklemeye çalışırsa bu müzakerelerden hiçbir sonuç elde edilemez.

İran’ın Batı ile insan hakları için öngörülen müzakerelerden dolayı Mehr Haber Ajansı’na demeç veren Dehkani Firuzabadi, eğer İran ile Batı arasında insan hakları için müzakereler olacaksa hiç şüphesiz İran’ın bu konuda Batı’ya söyleyeceği birtakım şeyler olacaktır.

Firuzabadi açıklamalarının devamında “Biz insan hakları ve terörizmin büyük güçlerin elinde siyasi bir oyuna veya araca dönüştüğüne inanıyoruz. Örnek verecek olursak; işgalci Siyonist rejim Kudüs’u işgal ettiğinde Batı bunu görmezden gelir. Ama aynı şeyi Hamas ya da Hizbullah bu işgale karşı koymaya çalıştığı zaman da Batı bu masum savunmayı terörizm olarak tanımlar” ifadelerini kullandı.

Milli Güvenlik Komisyonu Vekili, eğer Batı ile insan hakları konusunda birtakım müzakereler olacaksa büyük güçlerin ikili bir politika peşinde olmamaları için en başta bu müzakerelerin şekli ve tanımı yapılmalıdır.

Dehkani Firuzabadi, verdiği demecin sonunda ise insan hakları konusunda Batı’ya söyleyecekleri çok şeylerinin olduğunu beyan ederek Batı’nın karnesinin insanları hakları konusunda kırıklarla dolu olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.