HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan bugün Gazze’ye 2 yardım gemisi gidiyor

Filistin Halkını Savunma Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Ali Nurani, insani yardım ile bir grup milletvekili, doktor, öğrenci ve sporcuyu taşıyan iki geminin bugün Gazze’ye doğru yola çıkacağını belirtti.

Al-Âlem televizyonu verdiği haberde, Nurani’nin konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları ifade ettiğini duyurdu: “Yardım konvoyuna katılanlar önce kara yoluyla Hürremşehr’e gidecek. Oradan gemilerle Buşehr ve Banderabbas limanlarına götürülecek. Amman, Yemen ve Mısır’dan geçtikten sonra gemiler Gazze limanına varacak.”

Gemilerde Gazze halkı için gıda ve ilaç gibi temel insani ihtiyaçların olduğunu belirten Nurani, yardımlarla birlikte gemilerde bir grup milletvekili, doktor, sanatçı, sporcu ve üniversite öğrencisinin de olacağını ifade etti.

Dünyanın özgür ve onurlu insanları tarafından Gazze’ye insani yardım ulaştırmak için oluşturulan Özgürlük Filosu uluslararası sularda (31 Mayıs Pazartesi) terör devletinin korsan saldırısına maruz kalmış, saldırıda onlarca dayanışmacı şehit olmuş ve yaralanmıştı. Bu terör eyleminin ardından başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinde yeni kafilelerin Gazze’ye hareket edeceği duyurulmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.