HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan Clinton’a sert tepki

İran’ın yargı mercilerinin kararlarına ve içişlerine yönelik sarf ettiği sözlerden Clinton’a tepki gösteren İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Clinton’ın sarf ettiği sözlerin ya bilgisizlikten veya suçluların ithamlarından haberdar olmadığından kaynaklandığını söyledi.

İran’ın yargı mercilerinin kararlarına ve içişlerine yönelik sarf ettiği sözler hususundaki bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan İran İslam Cumhuriyeti Dışişileri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Clinton’ın sarf ettiği sözlerin ya bilgisizlikten veya suçluların ithamlarından haberdar olmadığından kaynaklandığını söyledi.

Mihmanperest, “Bir terörist örgütün mensubu olmak ve suçzus insanları hedef almak suç sayılmakta olup yargılanması da uluslararası yargı sistemleri tarafından da onaylanmaktadır. Terörist bir gruba mensup olan şahsa siyasi kalıp gidirmenin de İran İslam Cumhuriyeti’nin içişlerine açıkça müdahele etmek anlamına gelmektedir, ayrıca, çifte standart ve kabul edilemez bir davranıştır”şeklinde konuştu.

Bir Mısır’lı vatandaşın Milano’da kaçırmaktan ve işkence yapmaktan yargılana CIA’nin 23 ajanının cezalandırılmasına işaret eden Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Hillary Clinton dünyanın dört bir yanında uluslararası insan haklarına ve hukuka aykırı olarak çalışmalarını devam eden ABD memurları hakkında endişe duymalı”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.