HaberlerIrakİranOrtadoğu

İran’dan Irak’a başsağlığı mesajı

İran Dışişleri Bakanlığından bir sözcü, Tahran yönetiminin Bağdat’ta gerçekleşen ve çok sayıda masum sivilin hayatına mal olan kanlı terör saldırısını şiddetle kınadığını açıkladı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta dün düzenlenen ve bir çok Iraklı sivil vatandaşın hayatına mal olan kanlı terör saldırısına tepki gösteren İslami İran Dışişleri Bakanlığı, söz konusu terör saldırılarını şiddetle kınadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada bu tür kör terör eylemlerinin Irak’ta halkçı kurumların güçlenme sürecini ve sağlanan istikrar ve güvenliği baltalamak için gerçekleştiği kaydedildi.

Açıklamada İran İslam Cumhuriyetinin Irak’ın siyasi sürecinin devam etmesini desteklediği belirtilerek, Irak halkı ve yönetiminin büyük bir duyarlılık ve tüm sosyal ve siyasi akımların işbirliği ile bu tür terör eylemleri ile mücadelede başarılı olacağı ve ülkede huzur ve güvenliği sağlayacağı vurgulandı.

Açıklamanın sonunda Irak devleti ve milletine ve saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulunuldu ve İran İslam Cumhuriyetinin her türlü insani yardımda bulunmaya hazır olduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.