İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

İran’dan İslam ülkelerinin Gazze konusunda pasifliğine eleştiri

İran Yargı Erki insan hakları merkezi sekreteri Ali Bakıri Keni, İslam ülkelerinin korsan İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları ve çok sayıda masum Filistinli çocuğu ve kadını ve sivili katletmesine karşı pasif tutumunu eleştirdi.

Ali Bakıri Keni sanal ortamda siyonist rejimin işgal altındaki topraklarda ve özellikle Gazze’de işlediği cinayetlere gösterdiği tepkide şu ifadeyi kullandı:

İslam ülkelerinin İslam İşbirliği Teşkilatı İİT’yi oturuma çağırmak için siyonistler daha hangi cinayetleri işlemeli?

Bakıri Keni şöyle ekledi:

İİT’nin liderler düzeyinde olağanüstü oturum düzenlemesi, İslam ülkelerinin mazlum Filistin milletine destek için atabileceği en basit adımdır.

Bakıri Keni şöyle devam etti:

Dün barış bahanesi ile cellatle el sıkışan ve İslam ümmetini sırtından bıçaklayan ve düşmanı dost yerine koyan Arap rejimleri, bugün Allah’tan başka sığınacak hiç bir şeyi olmayan Filistinli çocukların akan kanı, anaların çığlıkları ve babaların yardım feryadı konularında hesap vermelidir.

Bakıri Keni mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Eğer düne kadar insan hakları iddialarında bulunan ABD ve Avrupa’nın destekleri ile Gazze dünyanın en büyük hapishanesi ve insan haklarının ihlal edilmesinde rekor kıran bir bölge olarak adlandırıldıysa, bugün bir kaç gerici Arap liderin destekleri ile dünyanın en büyük insanların yakıldığı fırına ve beşeriyetin yok edilmesinin rekorunu elde eden bölgeye dönüşmüştür.

Yargı Erki insan hakları merkezi sekreteri Ali Bakıri Keni mesajının sonunda şu vurguyu yaptı:

Uluslararası camianın vicdanının meydana ayak basması ve dünyanın her insanlarının hangi dine ve mezhebe bağlı olmalarına bakılmaksızın Filistin malzumiyetini savunmaları ve siyonist terör üssü ile mücadelesi, başta Demir Kubbe füze savunma sistemi olmak üzere hiç bir sistemin karşısında durmaya gücü yetmeyen bir hareket olacaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.