HaberlerLübnanOrtadoğu

İran’dan Lübnan’a kutlama mesajı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hasan Kaşkavi, Lübnan’daki seçimler dolayısıyla halkı ve liderlerini kutlayarak seçimlerin, bu ülkede barış, güvenlik ve istikrar sağlanmasıyla sonuçlanmasını umduğunu belirtti.

Lübnan’daki seçim sonuçlarıyla ilgili olarak konuşan Kaşkavi,“İran bu seçimlerden memnun çünkü siyasi baskılar,Lübnan’ın ulusal egemenliğinin ihlali, Siyonistlerin saldırgan ordusunun geniş çaplı tatbikatı ve diğer askeri, güvenlik ve istihbarat hareketleri gibi Siyonistlerin tahriklerine ve tüm kötü niyetlere rağmen Lübnan’daki tüm grupların bilinçli, huzurlu ve barışçıl bir ortamla her türlü ikilik ve ayrımcılık hareketini engelledi” dedi.

Kaşkavi şöyle konuştu: “Lübnan halkı, temsilcilerini seçmek yoluyla ulusal birliğini güçlendirmek yönünde yeni ve başarılı bir adım atabildi. Seçimlerden sonra halk ve aktif siyasi grup liderleri arasında güven ortamının artmasını ve tüm ülkede sorun ve krizlerin giderilmesini ve hükümetin kurulmasında yapıcı bir katılım ve gerçek bir iş birliği ruhunun canlanmasını umuyorum.”

Lübnan’da Saad Hariri liderliğinde 14 Mart grubu 128 kürsüden 69’unu almayı başardı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.