HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan PKK’ya Darbe! 3 Ölü!

Devrim Muhafızları Ordusu tarafından Kelareş kırsalında PKK/PJAK terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, ”Engin” kod adlı Mehmet Fatih Demir, ”Karker” kod adlı İbrahim Özkaya ve ”Piro” kod adlı Emre Yılmaz adlı 3 kişi ölü ele geçirildi.

Öte yandan, geçen hafta bir ihbar üzerine harekete geçen Niru-i İntizami mensupları tarafından Sine ve Sakız kentlerinde PKK/PJAK’lı teröristlerin gizlendikleri hücre evlerine eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda ise aralarında örgütün İran’daki uyuşturucu sevkiyatını yönlendirdiği iddia edilen Aso Hoda Rahimi adlı örgüt sorumlusunun da bulunduğu 6 kişinin yakalandığı kaydedildi.

Teröristlerin gizlendikleri hücre evinde yapılan aramalarda 250 kilogram uyuşturucu ve yaklaşık 500 bin dolar paranın yanı sıra, silah, mühimmat ve patlayıcı madde ile çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği bildirildi.

Yakalanan teröristlerin İran Devrim Mahkemesi’nde görülen davalarında, Aso Hoda Rahimi isimli terör örgütü sorumlusu, ”Terör örgütü PKK/PJAK adına uyuşturucu satmak, halk arasında etnik ayrımcılık yaratmak, halkı devlet aleyhine kışkırtmak, İran’ın ulusal ve toprak güvenliğini tehdit etmek” suçundan idam cezasına çarptırıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.