HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran’dan Suriye’ye nükleer destek bildirisi

İran İslam cumhuriyetinin UAEA’ındaki temsilcisinin bildirisi, dün UAEA’ında Suriye ile ilgili düzenlenen yönetim kurulu toplantısında okundu.

Ali Asgar Sultaniye’nin söz konusu bildirisinde, Tahran’ın Mısır elçisinin bağlantısızlar hareketi grup başkanı olarak Suriye’de NPT konvansiyonunun yürütülmesi ile ilgili bildirisi ile dayanışma içinde olduğu ifade edildi.

Söz konusu bildiride ayrıca, İran’ın UAEA’nın bu konudaki gerçekleri araştırmaya yönelik girişimleri hakkındaki derin kaygıları olduğu, söz konusu girişimlerde temel konuya değinilmeden tekniksel tali konulara değinildiğine işaret ediliyor.

Sultaniye ayrıca ana konusu ana sorunun siyonist rejimin Suriye’ye karşı saldırısı olduğu, bu da UAEA bildirgesinin de aralarında bulunan BMT genelgesi gibi uluslar arası kıstasların açıkça ihlali sayıldığını ifade etti.

Sultaniye söz konusu bildirisinde ayrıca, Suriye’ye karşı büyük eleştirilerde bulunan ülkelerin, bölge ve dünya için ciddi ve büyük bir tehlike sayılan korsan İsrail rejimin silah fabrikalarına kapattıklarını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.