HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan Suudi Arabistan’a uyarı

İran İslami Şura meclisi başkanı Suudi Arabistan’ın Yemen halkı katliamına müdahalesine değinerek füzeyle ihtilafların bartaraf edilemeyeceği ve bu girişimin kardeş katliamı sayıldığını söyledi.

Ali Laricani, dün İran’ın kuzey doğusundaki Gülistan ili din adamları ve Cuma imamları topluntısında Suudi Arabistan’ın füzelerini Müslüman halka karşı değil Siyonist İsrail rejimine karşı kullanması gerektiğini söyledi.

Suudi hükümetinin Müslümanlar arasında itibarını korumasını istediklerini belirten Laricani, Suudilerin işgalci İsrail rejiminin Lübnan saldırısında direnişi desteklemedği gibi Gazze olayında da Gazze halkının yanında yer almadığı ve bu tür tepkilerin önemli bir İslam ülkesine yakışmadığını belirtti.

Suudi Arabistan’ın Saddam rejiminin İran’a dayattığı savaş döneminde Saddam’ı desteklediğine değinerek Suudilerin Saddam gibi bir diktatörü destekledikleri, ancak sonuçta Saddam’ın onların onuruyla oynadığına tanık olduklarını söyledi. İslami şura meclisi başkanı Suudilerin Amerika’nın boş sözlerine kanarak Yemen Müslümanlarını bombaladıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (71) içerik yüklenmiştir.