HaberlerİranOrtadoğu

İran’dan yakında yeni teknolojik müjdeler gelecek

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad dün akşam İstanbul’da İranlılarla bir araya gelirken yaptığı konuşmada, İranlı bilim adamlarının uzay, bio teknoloji ve özellikle de yeni ilaçlar üretimi alanlarında müjdeleri olacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad dün akşam İstanbul’da Türkiye’de yaşayan İranlılardan bir grupla buluşurken yaptığı konuşmada, İranlılardan kalan eserlerin dünyanın her tarafında kültürel ve insani olduklarının altını çizerek “Tarih boyunca İranlıların çıkış yaptıkları ve kendi güçlerine inanarak geçek güçlerini ortaya koydukları birçok dönemler olmuştur. Bu çıkış ve yükselişlerden biri de içinde bulunduğumuz bu dönemde vuku bulmuştur” dedi.

Konuşmasını “Bugün emperyalist ve istilacıların İran halkının barışçıl nükleer enerjiye sahip olmaması için ellerlinden gelen engeli ortaya atmalarına rağmen kendi gerçek gücüne inanmış olan İran halkı, inancında kararlı davrandı, sorunlara göğüs gerdi ve neticede bugün bu halk, haklı olduğu konusunda dünyayı inandırabildi” ifadesiyle sürdüren Dr Ahmedinejad daha sonra “Bugün İran nükleer güce sahip bir ülke olarak tanınıyor. Bugüne kadar İran halkı karşısında engel olmaya çalışanlar, bizim bu hususla ilgili açık mantığımızı kabullenmiş durumundalar” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad konuşmasının başka bir bölümünde, İranlı bilim adamlarının hava ve uzaycılık alnındaki çalışmalarının hızla ilerlemekte olduğunu ve yakın bir gelecekte kendi alanlarıyla ilgili sevindirici haberleri olacağını bildirirken “Bio teknoloji alanında da büyük başarılar kaydettik. Yakında bu alanda da müjdemiz olacak. Özellikle yeni yeni ilaçlar üretme alanında sevindirici ve o kadar da gurur verici başarılar kaydediyoruz” diya konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.