HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın ABD’nin yaptırım kararına şikayet hakkı saklıdır

İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu sözcüsü Kazım Celali, İran’ın, Amerikanın tek yanlı ambargolarını şikayet hakkını saklı tuttuğunu söyledi.

İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu sözcüsü Kazım Celali, Amerika tarafından iran’a uçak yakıtı satılmasının yasaklanmasına işaretle, “bu tür yaptırımlar uluslar arası yasalara ve insan haklarına aykırıdır. İran islam cumhuriyeti uluslar arası şikayetlerde bulunabilir” diye konuştu.

Uluslar arası toplumlar ve şikayet mercilerinin bu güne kadar tarafsız bir tutum izlemediklerini de hatırlatan İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu sözcüsü Kazım Celali , açıklamasında,’ iran’ın ABD’yi şikayet tasarısı, Amerikanın kara dosyasını ağırlaştırmaktadır” diye konuştu

İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu sözcüsü Kazım Celali açıklamasında ayrıca, maalesef Amerikalılar, tek yanlı yaptırım kararıyla iran halkının nükleer haklarını kazanma iradesini kırabileceklerini sanıyorlar, fakat böyle düşünme ile büyük bir yanılğı içerisindeler” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.