HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın atom bombasına ihtiyacı yoktur

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu genel sekreteri Muhammed Ali Teshiri, İran’ın nükleer teknolojiden askeri amaçlı yararlanma gibi bir hedef peşinde olmadığını söyledi.

İran’ın nükleer çalışmalarının barışçı olduğunu söyleyen Teshiri, İran’ın bu zamana kadar gerçekleştirdiği nükleer çalışmalarının tamamen uluslar arası atom enerjisi kurumunun denetiminde olduğunu ve İran’ın bu çalışmalarının uluslar arası kanunlara göre en tabii hakkı olduğunu bildirdi.

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu genel sekreteri Muhammed Ali Teshiri, İran’ın nükleer ve kitle imha silahlarına asla olumlu bakmadığını zira İslam dininin de bu tür silahlara izin vermediğinin altını çizdi.

İran’ın nükleer teknolojide atom bombası üretmeye yakınlaştığına dair haber ve iddiaların Batılıların İran aleyhindeki propaganda saldırısı amaçlı olduğunu da belirten Teshiri, İran’ın bu çalışmalarıyla ilgili uluslar arası atom enerjisi kurumu tarafından yayınlanan raporların da Tahran yönetiminin çalışmalarının tamamen barışçı olduğunu gösterdiğini hatırlattı.

Teshiri, Siyonist İsrail rejiminin nükleer silahlarının Batılı ülkeler tarafından gözardı edilmesini de eleştirirken, Batıyı siyonist İsrail’in ortağı olmakla suçladı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.