İslami Davet

İran’ın Avusturya büyükelçisi, yaralı Avusturyalı askeri dün hastanede ziyaret etti

14 Mart 2018 12:54

İran’ın Avusturya büyükelçisi pazar günü İran büyükelçiliği ikametgahı önünde düzenlenen saldırıda yaralanın Avusturyalı askeri dün hastanede ziyaret etti.

İran büyükelçisinin yaralı askeri ziyareti daha önceden bilgi verilmeden gerçekleşirken İran büyükelçiliği bu haberi Almanca olarak yayınladığı bildiriyle duyurdu ve sözkonusu bu ziyaret ve haber Avusturya’nın Kurier gibi gazeteleri ve medyasında yankı buldu.

Pazar günü gecesi silahlı bir kişi İran büyükelçisinin Viyana’daki ikametgahını koruyan muhafızlara bıçakla saldırmış ve saldırıda bir asker yaralanmıştı.

Sözkonusu asker saldırgana önce sprey kullanmış ama spreyin etkisi olmamıştı. Ama sonrasında sözkonusu 26 yaşındaki Mısır asıllı saldırgan ateş açılarak öldürülmüştü.

Avusturya genel güvenlik daire başkanı Mikaila Kardis, dün yaptığı açıklamada, sözkonusu saldırganın selefi ve radikal düşünceye sahip bir kişi olduğunu bildirdi.

Bilindiği gibi selefiyet ve vahabiyet Suudi rejiminin desteğiyle propaganda ediliyor ve bu doğrultuda yetiştirilen teröristler de dünyanın çeşitli yerlerinde saldırılar için gönderiliyor.

Terör örgütü IŞİD ve benzeri örgütler bu ideolojinin ürünleridir.

İran’ın Avusturya büyükelçisi, yaralı Avusturyalı askeri dün hastanede ziyaret etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık