HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın batı sınırlarında terör planı akamete uğratıldı

İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Sözcüsü Ramazan Şerif, devrim muhafızları istihbarat birimlerinin uyanıklığının, İran içinde oynanmak istenen çok büyük bir terör planının başarısız sonuçlanmasına sebep olduğunu bildirdi.

El-Alem televizyonunun sorularını cevaplandıran İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Sözcüsü Tuğgeneral Ramazan Şerif, başta IŞİD olmak tüm terör örgütlerinin faaliyetlerin yakından izlemeye aldığını ve bu teröristlerin İran sınırlarına yaklaşmasıyla birlikte derhal harekete geçildiğini ve kurulan pusularla teröristlerin kendi planlarını hayata geçirmeden önce etkisiz hale getirilmekte olduklarını bildirdi.

İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Sözcüsü General Ramazan Şerif, İslam İnkılabı Devrim Muhafızlarının istihbarat açısından çok güçlü olduğunu, düşman’ın her türlü hareketini denetim altına aldığını ve uygun zamanda düşman’a gerekli uygun darbenin indirilmekte olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Devrim muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Necef Karargahı, İran’ın batısında IŞİD teröristleri ile sıcak temas yaşandığını açıklamıştı.

İran Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, İran’ın batısında yapılan operasyonlarda IŞİD mensubu 16 teröristin yakalandığını belirtti.

General Pakpur, operasyonun Bemo bölgesinde yapıldığını ve 5 teröristin ise etkisiz hale getirildiğini bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (26) içerik yüklenmiştir.