HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın Beyrut Büyükelçisi Bölgedeki bölme çabalarının ana hedefi İsrail’i korumak!

İran’ın şiir, müzik, sinema, tiyatro ve televizyon alanından 120 sanatçı ve şairden oluşan bir topluluk geçtiğimiz Cuma akşamı 24 Mayıs Hurremşehr kurtuluş günü yıl dönemi münasebetiyle ülkemizin Beyrut Büyükelçiliğinde kendilerinin onuruna verilen akşam yemeği ziyafetine katılırken, İran’ın Lübnan Büyükelçisi Gazanfer Rüknabadi’yla de görüştü.

Büyükelçi Rüknabadi bu görüşmede yaptığı konuşmasında, Ehl-i Beyt aşıklarının 1. İmamı Hz Ali’nin mesut veladeti ve Hurremşehr’in kurtuluş yıl dönümü nedeniyle tebriklerini ifade ederek “Bölgede 2000 yılından bu yana İslam savaşçılarının Siyonist işgalcileri Güney Lübnan’dan atmakta elde ettikleri büyük zaferler sonucu bölgesel denklemler işgalci İsrail’in zararına değişmekle kalmadı, üstelik bugün de Lübnan sınırlarından Suriye’nin El Kasir ve diğer bölgelerine kadar Direniş cephesinin gözalıalıcı üstünlükler sergilemesine şahit olmaktayız” dedi.

Rüknabadi daha sonra, bölgede halen sürmekte olan bütün komplo, fitne ve parçalama girişimlerinin ana hedefinin işgalci İsrail’in güvenliğini sağlamak olduğunun altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Haziran 2021 (18) içerik yüklenmiştir.