HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Hoşru:

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda düzenlenen “Barış Kültürü” adı altında bir toplantında konuşma yapan İran’n BM nezdindeki daimi temsilcisi Gualmali Hoşru, konuşmasının bir bölümünde bölgedeki aşırı grupların günden güne artan hareketlenmelerine işaret etti.

Hoşru, bölgede barışa karşı olan söz konusu aşırı grupların, bölge içi ve dışındaki bazı devletler tarafından destek aldıklarını konuşmasına ekledi.

Henüz olgunlaşmamış baz zihniyetler bütün çözüm yolalrını savaşta, yaptırımda ve tehditlerde gördüklerine işaret eden Hoşru, onlara göre, zorbalık sihirli bir kutu olduğunu ve bundan dolayı teamül ve işbirliği yapmanın yanısıra barışı sağlamakta aciz olduklarını belirtti.

İran’ın BM nezdindeki daimi temsilcisi, İran İslam Cumhuriyeti, barışa dayalı pek çok konuya önem verdiğini ve bu bağlamda “Barış Kültür”ün BM’nin gündeminde olmasına destek veriğine işaret ederek, Cumhurbaşkanı Ruhani’nin BM Genel Kurulu’nun 68. toplantısında “dünyayı aşırılık ve şiddetten arındırma” önerisinin kurul tarafından onaylanmasını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.