HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın BM Temsilciliği: ABD Ve İsrail, Uluslararası Kuralların İhlalini Kutladılar

İran İslam Cumhuriyeti’nin BM Temsilciliği yaptığı açıklamada; ABD’nin BM Temsilcisi’nin İran aleyhindeki sözlerine tepki göstererek, ABD ve İsrail rejiminin uluslararası kuralların açık ihlalini ortaklaşa kutladıklarını belirtti.

İran’ın BM Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, çocuklar ve kadınlar dahil binlerce Filistinli’nin barışçıl gösterilerde katledilmesi ve yararlanması için dünya matem tutup göz yaşı döker ve BM Güvenlik Konseyi, bu korkunç cinayetleri ele almak için acil olarak toplanırken, ABD’nin Daimi Temsilcisi’nin bir kez daha İran hakkında konuşarak, İsrail rejiminin korkunç cinayetlerine hiç değinmediği ifade edildi.

ABD’nin BM Temsilcisi Nikki Haley, Güvenlik Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, bir kez daha İran İslam Cumhuriyeti aleyhinde temelsiz ve mesnetsiz suçlamalarda bulunarak, Gazze’deki işgal rejiminin cinayetlerinin sonlandırılması için gelen küresel çağrıyı örtbas etmeye çalıştı.

Haley bir kez daha ABD’nin İsrail rejiminin yasal dışı girişimleri ve saldırılarını kayıtsız şartsız destekledi.

ABD’nin BM Temsilcisi burada yaptığı konuşmada İran’ı Ortadoğu genelinde şiddete başvurmakla suçladı.

Kudüs’ün İsrail’in başkenti ve Yahut milletinin tarihi başkenti olduğunu iddia ederek, büyükelçiliklerinin Kudüs’e taşınmasının doğru bir girişim olduğunu ve Amerikan milletinin isteği üzerine gerçekleştiğini söyledi.

Nikki Haley, sözlerinin devamında Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın protestocuları Gazze ile İsrail arasındaki ayırma duvarına yaklaşmaları için kışkırttığını iddia etti.

Haley ayrıca, İsrail’in Gazze olaylarına karşı itidalli davrandığını da iddia etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.