HaberlerOrtadoğu

İran’ın doğusu ve batısında patlayıcılar ele geçirildi

İRNA’nın haberine göre, İran İstihbarat bakanlığı dün yayınladığı bildiride, İran güvenlik ve istihbarat güçlerinin, İran’da halkın yoğun olarak bulunduğu yerde terörist saldırı için kullanılmak üzere hazırlanan iki bomba ekipmanının istihbaratının alındığı ve yapılan başarılı operasyonla da etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bildiriye göre, ilk operasyonda Arabistan istihbarat servislerinin İran’ın doğu eyaletlerinde güvensizlik oluşturma programı doğrultusunda İran’ın doğusundan ülkeye sokulan 23 bombanın keşfedildiğini ve etkisiz hala getirildi.

İkinci operasyonda da, İran istihbarat ve güvenlik güçlerinin İran’ın batısında yer alan Kürdistan eyaletinde, terörist timlere darbe indirme doğrultusunda, bomba yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış patlayıcı maddelerin ele geçirildiğini ve bu çerçevede çok miktarda elektronik teçhizatın da ele geçirildiğini bildirdi.

Terör örgütü unsurlarının Irak’ın Kürdistan bölgesinden İran’a soktukları 41 elbombası ve 31 kalaşinkof ve 4 RPG mermisi ve bir kaç adet savaş silahının ele geçirildiği anlaşılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.