HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın dört bir yanında emperyalizme karşı yürüyüşler yapıldı

Bugün 4 Kasım, “Emperyalizm ile ulusal mücadele günü” ve bu münasebetle İran’ın dört bir yanında, yürüyüşler yapıldı. Uluslar arası cinayet ve emperyalist siyasetlere karşı tek bir yumruk, tek bir ses olundu.

İran İslam cumhuriyetinde kutlanmakta olan 4 Kasım dünya emperyalizmine karşı ulusal mücadele günü münasebetiyle, öğrenciler, öğretmenler, öğretim görevlileri, alimler, işçi ve memurların katılacağı gösteriler için, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan yazılı açıklamalarda, ülke genelinde yapılacak yürüyüşlere geniş katılım gösterileceği belirtildi.

Bildirilerde, muhtelif halk kesimlerin, 4 Kasım dünya emperyalizmine karşı ulusal mücadele gününün, İran halkı için destansı ve fedakarlığı simgelediği, bölge ve dünya genelinde yaşanan İslami uyanışta da, özel bir yeri olduğu hatırlatılması yapıldı.

Muhtelif eyaletlerdeki “İslami tebliğ teşkilatı koordinasyon konseyi” tarafından yapılan yazılı açıklamada da, yarın ülke genelinde yapılacak görkemli gösterilere katılım çağrısı yapılırken, İslami tebliğ teşkilatın koordinasyon konseyi, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in temsilcileri ve Cuma imamları, valiler, kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan açıklamada, inkılapçı İran halkının birlik ve dayanışma içerisinde, büyük bir coşku ile katılarak, dünya emperyalizminin kalbine korku salacağı hatırlatılması yapıldı.

Tahran’daki gösteriler, İran İslam cumhuriyetinde, casusluk yuvası olarak bilinen ve İslam inkılâbının zaferinden sonra, İmam’ın izindeki öğrenciler tarafından ele geçirilen eski Amerikan büyükelçiliği önünde yapılacak.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.