HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın dünyadaki konumu seçkin bir konumdur

İran cumhurbaşkanı İran’ın Norveç yeni elçisiyle görüşmesinde uluslar arası münasebetlerde iktidarlı tutumların korunması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bugün Seyyid Hüseyin Rızvaniyle görüşmesinde İran’ın dünyadaki konumunun seçkin bir konum olduğuna değinerek İran’ın günümüzde yeni belirginleşen bir güç olarak tanındığı ve çıkarların temininde İran milletinin izzet ve iktidarlı tutumunun dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Ahmedinejad, İran’ın dış siyasetinin dünya ülkeleriyle ilişkilerin gelişmesi üzerine kurulu olduğunun altını çizerek Siyonist İsrail rejimi dışında hiçbir ülke ile ilişkilerimizi geliştirmekte sınırlı kalmıyoruz” dedi.

Ahmedinejad tüm ülkelerin İran ile ekonomik ilişkilerini geliştirmek istediklerine değinerek ülkelerin serbest ticaret peşinde olduğu bir dünyada yaptırım iddiasının bir anlamı bulunmadığını söyledi. Belirtildiği üzere dış işleri bakanı Menuçehr muttekinin teklifi cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın da onayı üzerine Seyid Hüseyin Rızvani İran’ın Norveç yeni elçisi olarak atandı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.