HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın düşmanlarına yanıtı sert olacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, silahlı kuvvetlerin, ülkenin toprak bütünlüğünü savunmak için bir an bile tereddüt etmediğini, düşmanların ülkeye bir zarar vermeye çalıştıkları takdirde de onlara, Saddam Hüseyin’e verdikleri yanıttan daha sert ve yıkıcı dersi vereceğini belirtti.

İl gezisi çerçevesinde Meşhed’e giden Vahidi, kuzey doğu hava savunma sistemi ve askerî üssü ziyaret etti.

İran İslam Cumhuriyetinin hava kuvvetlerinin cesur ve çalışkan komutanları, pilotları ve çalışanlarının yorulmaz çabalarını takdirle karşılayan Vahidi “silahlı kuvvetlerin toprak bütünlüğünü savunmak için bir an bile tereddüt etmiyor. Eğer düşmanlar ülkemize bir zarar vermeye çalışırsa Saddam Hüseyin’e verilen yanıttan daha sert ve yıkıcı dersi onlara verecek” dedi.

Düşmanların İran yetkililerine ve halkına psikolojik baskı uygulamak amacıyla tehdit dolu sözler kullandığını vurgulayan Savunma Bakanı “düşmanlar, bu propaganda ve psikolojik savaştan yararlanarak, bizi yıkmaya çalışıyorlar. Ancak İran’ın uyanık ve olgun halkı, düşman karşısında daima birlik ve beraberlik içinde olmayı ispatladı ve düşmanı bu alanda da başarısız kılacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.