AsyaHaberler

İran’ın Filistin tutumunu takdir ediyoruz

İran İslami şura meclis başkanı yardımcısı Muhammed Hüseyin Ebutorabifard İran İslam cumhuriyetinin savunma gücünün komşu ülkelerin güvenlik düzeyinin artması ve İslam ümmetinin güçlenmesine sebep olduğunu belirtti.

Parlamentolar birliği toplantısına katılmak üzere Tayland’da bulunan Muhammed Hüseyin Ebutorabifard, bugün Bahreyn temsilciler meclis başkanı Halife Dahrani ile yaptığı görüşmede, İran savunma gücünün bir tehlike sayılmadığını, hatta Siyonist rejimin saldırılarına karşı önleyici bir güç sayıldığını belirtti.

Ebutorabifard ayrıca korsan Siyonist rejimin Kudüs şerifteki son eylemlerine işaretle, İslam ülkeleri ve dünyanın özgür halklarının mazlum Filistin halkına destek vermeleri ve onlarla dayanışma içinde olmalarını istedi.

Yapılan görüşmede Bahreyn temsilciler meclisi başkanı Halife Dahrani de İran İslam cumhuriyetinin Filistin konusundaki tutumunu takdirle karşılarken, Filistin meselesinin tüm İslam ümmetinin meselesi olduğunu ifade etti.

Bahreyn meclis başkanı ayrıca İran’ın barışçı nükleer hakkına işaretle de Bahreyn’in İran’ın bu bağlamda ilerlemesinin bölge için bir tehdit sayıldığına inanmadığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.