HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın gelişme ve ilerlemesi önlenemez

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD ve batılı ülkelerin, kendilerini kurtarmak için İran’a yaptırım planı yaptıklarını ve bu planla birlikte çıkmaza girdiklerini söyledi.

Mahmud Ahmedinejad, İran’ın yaptırımlarda hiçbir zaman, olumsuz yönde etkilenmeyeceğini belirterek, ‘batılılar çok iyi biliyorlar ki, İranlıların, gelişme ve ilerleme kaydetmeleri durumunda, emperyalist ve zorbacı güçler dünyada kendilerine yer bulamayacaklar” diye konuştu.

Mahmud Ahmedinejad bu gün, İran’ın kuzey batısında yer alan doğu Azerbeycan eyaletinin Bonab demir çelik geliştirme projesini işletmeye açtı. Açılışta konuşan cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ‘İran bu gün, nükleer alanda önemli bir gelişme kaydetmiştir. ABD ve batılılar için bu, tahammül edilebilecek bir durum değiltir. İran’ın kültür ve medeniyetinin küresel bir boyut almasına ABD ve batılılar tahammül edemiyor’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran’ın köklü ve onurlu tarihi geçmişine işaretle, ‘bölge halkı kendilerini, İran medeniyeti ve İran kültürünün bir parçası olarak görüyor. Bu anlayış ve düşünce de, emperyalist güçleri kayğılandırıyor” dedi. Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ayrıca, ” Batılı ülkelerin, İran’a karşı yaptırım çabalarının sonuç getirmeyecek çabalar olduğunu belirterek, “İran’ın geleceğe bakışı, yaptırımlarla önlenemez, İran, bütün alanlarda gelişme ve ilerlemede doruğa ulaşacaktır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.