HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın güney sınırlarında 4.5 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

İran İslam Cumhuriyeti güvenlik güçleri sınır komutanı Kasım Rızai, İran’ın güney ve güneydoğu sınırlarında 4.5 tondan fazla uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini bildirdi.

İRNA ajansına göre, Tuğgeneral Kasım Rızai, İran güvenlik güçlerinin her zaman uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadelede öncü olduğunu belirterek, Sistan ve Belucistan ile ülkenin güneyinde yer alan Hürmüzgan’da güvenlik güçlerinin son 72 saat içinde daha önceden yaptıkları çalışmalar neticesinde 4.5 tondan fazla çeşitli uyuşturucu madde ele geçirdiklerini söyledi.

İran sınır muhafızları komutanı konuşmasının devamında, ”Bu operasyonlarda yakalanan çok sayıda uyuşturucu madde kaçakçısı yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir’ dedi.

Tuğgeneral Rızai, İran sınır muhafızlarının ülkenin sınırlarını koruduğunu belirterek, İran’ın sınırlarının güvensizliğe düşmesine yönelik faaliyetlere asla gözyummayacağını bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti, dünyada uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadelenin ön cephesinde bulunan bir ülke olarak bu zamana kadar bu mücadelede 3.000’den fazla şehit vermiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.