HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın güneydoğusunda teröristlere ait silah ve cephane bulundu

İran İslam Cumhuriyeti sınır güçlerinin terör grubu ve şer güçlere bağlı unsurlarla ülkenin güney doğusundaki son çatışmalarda, teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ve patlatılmaya hazır bomba düzenekleri ele geçirildi.

İRNA’nın haberine göre, İran’ın güneydoğusunda yer alan Sistan Belucistan valisi güvenlik işleri yardımcısı Muhammed Hadi Mer’aşi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Seravan bölgesinde sınır güçleri ile terörist unsurlar arasında pazartesi sabahı bölgede yaşanan çatışmalarda terörist unsurlara ait çok sayıda silah ve mühimmatın geçirildiğini’ söyledi.

Muhammed Hadi Mer’aşi, terör unsurlarının bölgeye girdiklerine dair gelen haberlerin ardından bölgeye derhal bir kaç özel operasyon güçlerinin gönderildiğini ve onlarla çatışmaya girdiklerini söyledi.

İranlı güvenlik yetkilisi, sınır güçlerinin çatışmalarda teröristlere yönelik ağır ateş açmalarının ardından teröristlerin sınırın diğer tarafına (Pakistan’a) kaçtıklarını bildirdi.

Mer’aşi, çatışma bölgesinde kurgulanmış 10 adet düzenek, 11 adet kaleşinkof, 1 adet tanksavar ve bir kaç adet elbombasının ele geçirildiğini söyledi.

Terör unsurları iki hafta önce de Sistan ve Belucistan bölgesinin Mircave sınırından İran topraklarına nüfuz ederek terör saldırısı düzenlemiş ve bu saldırıda İran devrim muhafızları ile gönüllü güçlerin kahramanlık sergilemelerinden sonra yine kaçmak zorunda kalmışlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.