DünyaHaberler

İran’ın Haiti’ye yardımları sürüyor

İran Kızılay Acil Tedavi ve Sağlık Genel Müdürü, İran Kızılay Cemiyetinin depremzede Haiti’de tedavi altyapılarını onaracağını açıkladı.

İran Kızılay Acil Tedavi ve Sağlık Genel Müdürü Hamidrıza Dehgan, İran Kızılay Cemiyetinin Dışişleri bakanlığıyla koordineli bir şekilde, Haiti’nin tedavi altyapılarını onarmaya ilişkin 2 programı ve ayrıca, mekanik tedavi ve güçlendirme eğitimi almaları için Haitili uzmanları İran’a davet etme projesini uygulama niyetinde olduğunu açıklarken: “2 ay sonra ve Haiti’de kısmen bir sükûnet ortamı oluştuktan sonra Kızılay Cemiyetimiz, depremzedelere bir hastane yapmak dâhil Haiti’nin tedavi altyapılarını onarma niyetiyle girişimlerini başlatacaktır” şeklinde konuştu.

Dehgan ayrıca, İran Kızılay Cemiyetinin bir başka girişiminde de, Haitili uzmanların, “Ortez” ve “Protez” yapımı eğitimi almaları için onları İran’a davet edeceğini belirtti.

Kızılay Acil Tedavi ve Sağlık Genel Müdürü Dehgan ayrıca “Haiti, dünyanın batı yarımküresindeki en fakir ülkesi olarak biliniyor. Bu ülkede halkın yüzde 80’i yoksulluk çizgisi altında yaşıyor” diye hatırlatmada bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Şubat 2024 (26) içerik yüklenmiştir.