HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın iktidarı halkın her zaman belirleyici olan oylarından kaynaklanıyor

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkan Vekili “İslami İran’ın bugünkü iktidarı bu ülke halkının her zaman belirleyici olan oylarından kaynaklanıyor” dedi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkan Vekili Mansur Hakikatpur dün Erdebilde konuşurken “Kimileri hala halkı seçimlere katılmaktan soğutmaya çalışıyorlar. Fakat bu ülke halkı seçimlere geniş katılımıyla İran İslam Cumhuriyeti düzeni için en büyük dokunulmazlığı ve düşmanlar için de hayal kırıklığı ve hüsranı sağlıyacaktır” dedi.

Erdebil Milletvekili Hakikatpur ayrıca “Ülkemizde seçimler dini demokrasinin en açık örneği niteliğindedir” diye vurguladı.

Hakikatpur daha sonra gelecek Cumhurbaşkanının nasıl olması gerektiğinden söz ederken “Gelecek Cumhurbaşkanının ülkenin iç yönetim alanında güçlü bir şekilde bulunma ve İran’ın altyapısal işlerinde danışma prensibini dikkate almanın yanı sıra, uluslararası alanlarda da İslami İran’ı daha da güçlü kılma ve dünyadaki mazlum ve savunmasız insanlardan yana tavırlarını kabul edilir bir düzeye çıkartması gerekir” şeklinde konuştu.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkan Vekili Hakikatpur ayrıca “İslami İran’ın bugünkü iktidarı bu ülke halkının her zaman belirleyici olan oylarından kaynaklanıyor ve halkımız daha önce de hep sergilediği gibi bu seçimlere geniş ve coşkun katılımıyla düzene sahip çıktığını ortaya koyacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.