AvrupaHaberler

İran’ın ilmi ve teknolojik ilerlemesi durdurulmak istenmekte

İran’ın İngiltere’deki büyükelçisi Resul Muvahhidiyan, İngiltere’deki İranlılar sempozyumunda yaptığı konuşmasında, İran’ın nükleer faaliyetlerine yönelik yabancıların muhalefetinin, arkasında, İran’ın ilim ve teknolojideki ilerlemesi olduğunu söyledi.

İran’ın İngiltere’deki büyükelçisi Resul Muvahhidiyan düşmanlar tarafından İran’ın nükleer faaliyetlerine dair ortaya atılan asılsız iddiaların aslında, İran halkının, izzet, onur ve bağımsızlık yolunda ,ilim ve teknolojideki ilerlemeleri olduğunu kaydetti.

Geçmişten daha fazla dikkatli ve uyanık olunması gerektiğini belirten İslami İran büyükelçisi Resul Muvahhidiyan ilerleme ve kalkınma yolunda, zorlu bir dönemden geçiyoruz” diye konuştu.

İngiltere’yi ziyaret etmek isteyen İranlılardan parmak izi alınması, bir takım soru ve cevablar şeklinde testten geçirilmelerini şiddetle eleştiren İslami İran büyükelçisi Resul Muvahhidiyan “biz de, İngiltere’nin uygulamalarına karşılık İngiliz vatandaşlarından Parmak izi alma uygulamasını hayata geçiririz” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.