HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın İngiltere Büyükelçisi’nden Trump’a sert yanıt

İran’ın Londra Büyükelçisi Hamid Baidinejad ABD Başkanı Trump’ın İran’daki olaylara ilişkin attığı son tweetlerine telegram sayfasında sert bir şekilde tepki gösterdi.

İran’ın Londra Büyükelçisi Hamid Baidinejad ABD Başkanı Trump’ın İran’daki olaylara ilişkin attığı son tweetlerine işaret ederek, telegram sayfasında şu yazıyı paylaştı: Bundan önce İran halkına terörist diyerek milletimize açık şekilde hakaret eden Trump, İran’daki barışçıl gösterilere katılan eylemcileri sözde teselli etme bahanesiyle merhamete ihtiyacı olan aç bir millet olarak tanımlayıp başka bir aşağılayıcı davranışta bulunmuştur.

Baidinejad yazısına şunları da ekledi: Halbuki Trump, halkının halen açlık sorunuyla karşı karşıya olup toplumsal sınıf farklılığı zirveye tırmanan ancak dünyanın en büyük ekonomisine sahip olduğunu iddia eden bir ülkenin Başkanıdır. Paylaşılan resmi verilere göre, her 8 Amerikan vatandaşından birisi açtır. Sözü geçen korkutucu istatistikler, 42 milyon ABD’linin açlık sorunuyla yaşadığını gösteriyor.

İran’ın İngiltere Büyükelçisi son olarak, “Trump, İranlıların yerine fırtınadan 3 ay geçtikten sonra yarısının halen elektrikten yoksun olan Porto Riko halkını düşünmelidir” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.