Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İran’ın kazanımları genç evlatlarının iç yeteneklerinin coşması sayesinde elde edildi

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Amerika’nın masum insanların katledilmelerine yönelik tutumunun çelişkili olduğunu belirtti.

18 Nisan ordu günü arifesinde silahlı kuvvetlerin komutanları, askeri personeli ve gönüllü seferberleri ve bazı ordu mensupları ailelerini kabul eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Amerikalıların bu çelişkili tutumuna dikkat çekerek, Amerika ve diğer insan hakları iddiasında bulunanların Pakistan, Afganistan, Irak ve Suriye’nin masum insanlarının katledilmesine karşı sustuklarını, lakin Amerika’da bir kaç patlamadan sonra dünyada yaygara kopardığını belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Amerikalı yetkililer kitle imha silahlarına karşı oldukları iddialarına karşın Amerika İHA’ları Afganistan ve Pakistan’da savunmasız masum kadınları ve çocukları katliam ettiğini ve Amerika tarafından açık gizli desteklenen teröristler de Irak ve Suriye’de insanları öldürdüğünü vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran İslam Cumhuriyeti İslam mantığından hareketle ister Amerika’nın Boston eyaletinde, ister Pakistan, Afganistan, Irak ve Suriye’de masum insanların katledilmesini ve her türlü terör saldırısını kınadığını kaydetti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ayrıca batılıların davranışlarında çelişkiler, mantıksızlık, zorbalıklar ve insani ilkelere karşı duyarsızlıklar Batı medeniyetinin zevali ve çöküşüne neden olduğunu ifade etti.

İran silahlı kuvvetlerini dünyanın diğer orduları ile mukayese eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, ordu, İslam inkılabı muhafızlar ordusu ve gönüllü seferberlerin dünyaya yeni bir kültür ve yapılanma sunduğunu, bu da dünyanın bir çok ordusunun sömürücü ve sultacı yapılanmasına karşı bir model oluşturduğunu vurguladı.

İran silahlı kuvvetlerini onur kaynağı, halkçı, bilimsel, itikadi ve çeşitli yeteneklere sahip olan ve sınavını başarılı bir şekilde veren bir kurum olarak niteleyen Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, tüm bu ilerlemeler ve başarılar, İran milletinin düşmanları en ufak imkanları vermekte cimrilik yaptığı halde İran milletinin genç evlatlarının iç yeteneklerini coşması sayesinde gerçekleştiğini ifade etti.

Başta Amerika olmak üzere istikbar cephesinde yer alan askeri yapılanmaların sultacı huyuna işaret eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, söz konusu askeri yapılanmaların nereye ayak bastıysa ahhaki fesat ve insanların katliamına sebebiyet verdiklerini kaydetti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’den önce silahlı kuvvetler baş komutanı General Salihi, silahlı kuvvetlerin yetenekleri ve hazırlıkları hakkında bir rapor sundu.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.